@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

erolkarasiteleri

                                                                                                   "

Banner

Medine Grand Menazil OtelMedine’de günlerimizi geçirirken kalacağımız otel yolculuk öncesi Diyanet tarafından kalacağımız şekilde ayarlanmıştı. Yerleşimimiz de hiçbir sıkıntı olmayan otel görenlere “ooo” dedirtecek kadar ağır mobilyalarla düzenlemişti. Her tarafta oyma mobilyaları kalın perdeler, insanın oturunca gömüleceği koltuklar lobide sizi karşılıyordu.

Girişte yukarı çıkan merdiven  yemekhane katına götürüyordu. Asansörlerin iç dizaynı da dış kısmı da dikkat çekecek kadar güzel dizayn edilmişti.
Asansörler

Kaldığımız odada 4 kişi kalacak şekilde yataklar vardı. Oda loş ışıkla aydınlatılmış, perdeleri yine ağır ve işlemeleri idi. Tuvalet ve banyo içice idi. 2 m2 kare ya var ya da yoktu. Klozet burada da var. Alaturka tuvalet ne yazık ki otelin hiç bir yerinde yok. Taharet musluğu Mekke’de olduğu gibi dışarıdan... Taharetlenme sorunu had safhada.  Genelde tuvalet ihtiyacımı ve abdest alma ihtiyacımız mescidi nebevide sürekli temizlenen, sıcak ve soğuk suyun şakır şakır aktığı, alaturka tuvaletlerin bol olduğu Mescidi Nebevideki tuvaletlerde görüyordum. Otelin mevcut tuvaletleri hareket kabiliyeti sınırlı yaşlılar için tam bir muamma idi.
 
Tuvalet kâğıtları herhalde dönüşümlü kâğıttan yapılıyordu ki hiç dayanmıyordu. Daha elinize alır almaz dağılıyordu. Otelin koyduğu havlulara pek dokunmadım. Ama tertemiz idi. Her banyoda yatak sayısı kadar havlu vardı.  Küçük sabunlar da birkaç paket önceden konulmuştu.
Yemekhane iki bölümden oluşuyordu. Girişin hemen üstü… Buradan size diğer yazılarımda söz etmiştim. 

Çamaşırhane

Otelin çamaşırhanesi ne yazık ki garaj katında bulunuyordu. 7/8 adet küçük çamaşır makinesi ve ütü masası bulunuyordu. Bir kadının buraya yalnız başına ineceği asla düşünülemezdi. Bir kadın için en tehlikeli yer çamaşırhane idi. Zira bir tarafı sokağa açılıyordu ki tehlikeyi görmemek imkânsızdı. Güvenilir, emin şehir olsa da buraya Medineli olmayan insanlarda geliyordu.  
Odalara kartlarla giriliyor. Klimalar her odada mevcut. Buzdolabı, su ısıtıcısı, küçük buzdolabı ve fazla kanal göstermeyen televizyon…
Otelimizle Mescidi Nebevi arasında sadece bir cadde vardı. Çok yakın bir mesafede olduğumuz için her vakit namaza yetişebiliyorduk. Az ilerimizde ise Adliye saray vardı. Sürekli polis devriyelerini 24 saat görebiliyorsunuz. Caddeler sakin.

Bilgi : http://www.manazeli.com/
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda