@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

erolkarasiteleri

                                                                                                   "

Banner

Umre öncesi ziyaretler12 Haziran 2011

 Artık umreye sayılı günler kala , eş dost yakın akraba ve komşularla helalleşmek gerektiğinin üzerimize müstehap olduğunu öğrenmiş olduğumdan ziyaretlere de başlamış bulundum. Yaşayanları ziyaret ederken ölmüşlerimin de kabrini ziyarete gittim. Tabii bunlar illa olacak, yapılacak değildir. Böyle bir şart yoktur. Vakti uygun olanlar kabir ziyaretlerinde de bulunursa bu kendi haklarında daha iyi olur, inşallah.

Hatta umrecinin ya da hacının ziyaretlerinin yanı sıra kutsal yolculuğa çıkacak olanları da ziyaret etmek ve uğurlamak faziletlidir

Hac yolculuğuna çıkan kişinin de ailesi, komşuları ve dostlarıyla vedalaşması, helalleşmesi müstehaptır Vedalaşırken iki kimse birbirine şöyle demelidir. "Dinini, emanetini, işlerinin neticesini Allah'a havale edip ısmarlıyorum Allah seni takva ile azıklandırsın, günahını bağışlasın, nerede olursan ol hayırları sana kolaylaştırsın!"


Bu bilgiler doğrultusunda baba ve annemizin yatmış olduğu mezarlığa giderek, mezarı elimizden geldiğince temizleyip toparladık ve kuranı kerim okuduk. Dualarımızı başta peygamberimiz Hz. Muhammed aleyhisselam olmak üzere cümle ölmüşlere, Ümmeti Muhammed’in geçmişlerine anne ve babamıza ve tüm Müslümanlara dua ederek mezarlıktan ayrıldık.
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda