@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

erolkarasiteleri

                                                                                                   "

Banner

Müzekart Kuyruğu
MÜZE KART KUYRUKLARI AYAKLARDA DERMAN BIRAKMIYOR 

Kültür Bakanlığına bağlı müzelere girişleri kolaylaştıran ve vatandaşların daha ucuza müzeleri gezmelerine yarayan müze kartı almak yetersiz personel ve fazla talep yüzünden tam bir sıkıntı vermektedir.

Sultanahmet’te bulunan müzelere girmek isteyen vatandaşlar daha avantajlı olduğundan tercih ettikleri müze kartı alabilmek için en az bir saat olmak üzere saatlerce kuyruklarda beklemek zorunda kalmaktadır. Her müzenin girişinde sadece bir personelin kart vermekle görevlendirildiği gişelerin önünde bekleyen vatandaşlar en az 3–4 dakika süren bir kart işlemi yüzünden saatlerce beklerken yerlere oturmak ya da birbirlerine dayanmak zorunda kalmaktadırlar.

Müze müdürlerine bu durum sorulduğunda gişelerin özelleştirildiğini o nedenle müdahale edemediklerini belirtirken vatandaşlar “müzeye girmeden en az tam 1 saat bekleyen bir ziyaretçi, müzeyi nasıl gezsin? Zaten müzeye girmeden yorgun düşmüş olunuyor. “ diyerek bu sıkıntıya ve uzayıp giden kuyrukların görünümünün yabancı turistlerin gözünde uygunsuz durum olarak kalmasının önüne geçilmesini istemektedirler.” Derken bir başka ziyaretçi “ ‘müze kart’ kuyruğunda 1 saat 25 dakikadır bekliyorum? Hiç kusura bakmasınlar, Topkapı Sarayı girişindeki bu bilet kuyruğu eskiden sıkça gördüğümüz ‘ilâç – gaz kuyruklarına benziyor” dedi.

Bazı vatandaşlarda müze kartın kapsamının genişletilerek TBMM Saraylar Müdürlüğünün sorumluluğunda bulunan müze ve saraylara girilmesi için geçerli olması gerektiğini hatta Topkapı Saray içindeki Harem Dairesine ayrıca ücret verilerek girilmesinin de iptalini istemektedirler.

03 Mayıs 2011
MüzeKart Kuyruğu -  HaberTürk - 4 Mayıs 2011

Müze Kart Almak İşkenceye Döndü - Star

@erolkaranet - 04.05.2011
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.