@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!


Banner


erolkaranet'e Hoş Geldiniz.

Öğrenciler Mağdur, Pasolar Verilmedi
Binlerce öğrenci mağdur...

 İstanbulda ilk - lise ve üniversitede okuyan öğrencilere İETT tarafından verilmesi gereken indirimli seyahat pasoları okulların kapanmasına az bir süre kalmasına rağmen halen dağıtılmamıştır. Eski pasosu olan öğrenciler bu şekilde kullanıma devam ederken öğrenim yılı başından beri yeni paso bekleyen öğrenciler mağdur olarak bir ders yılını geride bıraktılar.

Her yıl olduğu gibi İstanbul'daki okullardan Kasım ayında 2010 yılı paso belgesi için paso başına 5 TL olmak üzere ücretler toplandı ve ilgili kurum İETT'ye okuk idareleri tarafından yatırıldı. 2010 yılı pasolarını almak isteyen öğrenciler sabırsızlıkla beklerken Mayıs ayı gelmesine rağmen ve okulların tatil edilmesine az bir süre kala ne pasolar geldi, ne de yetkililerden bir açıklama geldi.

Ders yılı başında indirimli seyahat kartı isteyen öğrenciler paralarını verdikleri halde 2009-2010 ders yılı pasolarını alamamışlardır. Bu nedenle çok sayıda öğrenci tam bilet kullanarak bir ders yılını pahalı seyahat ederek geride bırakmak zorunda kaldılar

Okul idareleri de paso bekleyen öğrencilere İETT bize verecekki biz de size verelim diyerek geçiştirirken İETT bu konuda suskun kalmaktadır. İETT den adını vermek istemeyn bir yetkilini verdiği cevapta düşündürücü olacak şekilde " 2010 pasolarına uygun olan cihazlar otobüslere henüz takılamamış, o yüzden 2009 yılı pasolarını kullanmak gerekiyormuş. Kendilerine 2009 yılı pasosu olmayan öğrenciler ne yapacak dediğimizde; Yetkili "2009 pasosu için ayrıca müraacat edip, 5 TL ödeme yapmaları gerekiyor." diye cevap veriyor.

Haber : erolkaranet - 07.05.2010

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.

ReklamReklam

İlginizi Çekebilir

Reklam