@erolkaranet'te Aradığınız Kelime veya Konuyu Buraya yazınız!

erolkarasiteleri

                                                                                                   "

Banner

Edirnekapı Şehitlik İstasyonunda Kaza Geliyorum Diyor
KAZA GELİYORUM DİYOR

Önlem alınması için Şehitlik tramvay istasyonu önünde hangi FACİA BEKLENİYOR

Habipler – Topkapı tramvay hattının en önemli ve en kalabalık istasyonlarından biri olan Şehitlik istasyonu yolcuları her an büyük bir ölüm kalım savaşı vermektedir. Ve bunun en büyük sebeplerinden biri istasyon girişindeki yaya çizgisinde duran minibüs ve taksiler olmaktadır.Bilhassa Metrobüs yolcuları ile Anadolu yakası yolcularının en fazla kullandığı Şehitlik istasyonu önünde yolcu bekleyen kural tanımaz minibüs şoförleri yayaların geçmek için kullanacakları yay çizgisi üzerinde dakikalarca yolcu kapma yarışına girmektedirler. Birinin girip birinin çıktığı ve yolcu indirme ve bindirme yapmalarının trafik kurallarına ve uyarı levhalarına göre yasak olan minibüsler adeta yasaklara meydan okumaktadır.

Hem trafik ışıklarının hem yay çizgilerinin üzerinde durarak yolcu alan, bekleyen birbirini sollayan minibüsler yüzünden belediye otobüsleri de duraklarına yanaşamamaktadır. Bu hengâme yüzünden karşıdan karşıya geçmek isteyen yolcular bugüne kadar ölümle sonuçlanamayan birçok kazaya uğramışlardır.Trafik ışıklarının araçlara kırmızı yanması halinde yanaştıkları yerlerden çıkarak yola girmek isteyen minibüsler bu arada geçiş hakkına sahip yayanın üzerine aracı sürmek durumunda kalmaktadır. Bu araçtan kaçayım derken sağına soluna bakma fırsatı bulamayan yayalar bir başka araca çarpabilmektedir.

Diğer yandan yolcu bekleyen taksilerinde Şehitlik tarafında ki İETT durağının ön taraflarında sıraya geçmesi bu yöndeki yolcu akışını da olumsuz şekilde etkilemektedir.

@erolkaranet - 13.04.2010
#Yargı, #Magazin, #Hastalık, #Gezi, #Dini, #Kamuda

Yorum Gönder

0 Yorumlar
*Asılsız yorum yapmayınız. Mesajlar Yönetici tarafından denetleniyor.