erolkara.netMuhakkak ki veren de alan da Allahu Teala'dır. Bir damla sudan insanı yaratan , ona şekil veren , yediren - içiren ve sağlıklı şekilde olmasını sağlayanda O'dur. Ve Allahu Teala kuluna sıkıntı verdiği zaman o sıkıntının olduğu sürece sabır ve sebat göstermesi sonucu refahını da sağlar. Ve her derdin devası olduğu gibi mükafatı da vardır.

Tüm alemi insanların faydasına sunan Alemlerin Rabbi hastalıkların yanı sıra tedavi için sebepler halk ederken şifayı da mutlak surette yaratmıştır. Hastalığa muzdarip olunduğunda sebeplere sarılmakta mutlak surette farzdır , yapılması mutlak surette emrolunmuştur. Doktorlar ve ilaçlarda böyledir.

Allahu Teala’nın verdiği hastalığı müteakip vereceği şifaya vesile olarak bana yardımcı olan doktorlarımı da bahsetmek istiyorum.

Retina dekolman teşhisi ile ilgili olarak muayene ve sonrasında yapılan ameliyatlar ve diğer işlemlerde İstanbul Eğitim Ve Araştırma Hastanesi Göz Hastalıkları Kliniği gerçekten hastalara gösterilen ilgi bakımından mükemmel bir yer. Daha sonra klinik hakkında bilgiler aktaracağım.

DOKTORLARIM

Doç.Dr. Kadir ELTUTAR Göz Servisi klinik şefi

. Dr. Kadir Eltutar : . Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu. Göz hastalıkları ana bilim dalından Uzman doktor olarak mesleğe başlayan Sayın Kadir Eltutar, halen İstanbul Eğitim ve Araştırma hastanesinde klinik şefi olarak görev yapmaktadır. Göz hastalıkları ve tedavisinde ilklere de imza atmış bulunan Sn Kadir Eltutar'ın çok sayıda bilimsel çalışmaları mevcuttur.

2002 yılında katarakt ameliyatımı yapan ve 1990 yılından beri halen görevinin ve kadrosunun başında olduğunu öğrendiğim Doç. Dr. Kadir ELTUTAR sempatik , babacan , otoriter bir yönetici imajı içinde olması ve hastalarıyla yakından ilgilenmesi takdire değer bir görüntü idi. Kadrosu ile arası da çok iyi. Seviyorlar… Onu yakından tanıma fırsatını bulanlar Dr. Kadir Eltutar'ı sevmekten ve ona saygı duymaktan kendini alamamaktadır. Bugün hastanenin göz servisinin özel hastanelerin bile imreneceği şekle girmesi inanıyorum ki O'nun başarısıdır. Devlet hastanesinde böyle bir değerin olması Sosyal Güvenlikli hastaların büyük bir şansıdır

Makaleleri

External and Endoscopic Dacryocystorhinostomy in chronic dacryocystits: Comparison of results European Archives of Oto-Rhino-Laryngology, Volume 264, N.8 Agust 2007 pp 879-885 Özgür Yiğit, Mehmet Samancıoğlu, Ümit Taşkın, Leyla Serdar, Kadir Eltutar, Murat Yanal

Daha fazla bilgi www.kadireltutar.com

Uzman doktor Op.Dr.Osman Murat UYAR

Ameliyatlarımı yapan kişi.

Operatör Doktor Osman Murat Uyar 1987 de Hacettepe Üniversitesi Tıp fakültesinden mezun olduktan sonra Göz hastalıkları dalında uzmanlaşarak 1992 yılından bu yana İstanbul Eğitim ve Araştırma hastanesinde doktorluk görevini sürdürmektedir. Göz hastalıkları ve tedavisi üzerine yazılmış bir çok makalesi bulunmaktadır.

Güven verici , dürüst , mütevazi ...
Dr. Osman Murat bey otoriter kişiliğinin yanı sıra asistanlar ve diğer çalışanlar üzerindeki etkisi gözle görülür bir durumda. Fazla konuşkan biri değil. Bu suskunluğu karakteristik bir özellik olarak yansısa da ortamını bulduğunda sohbeti hoş bir insan. Belki hastalarla arasında mesafe bulundurma düşüncesi olarak görülse de ancak hasta psikolojisi için negatif bir durum olarak da görülebilir. Aslında her yaştan , her kültürden hastalarla gün botu karşılaşmak zor bir iş. Sosyal hayatında konuşkan ve güvenilir bir insan olduğu kendisini belli ediyor. Aslında yıllarca , Uzmanlık belgesini aldığı 1992 yılından bu yana aynı hastanede görev yapmasına rağmen hasta – doktor ilişkisinin yüzeysel kalması günü birlik hastaların çokluğundan kaynaklanmaktadır. Ancak benim gibi pimpirikli ve hassas düşünen hastalar duruma bu açıdan pek bakmamaktadır.
Makalelerinin bir kısmı

Pnömatik Retinopeksi Sonuçları

Retina Dekolman Cerrahisinde Postoperatif Eksplant Çıkarılması

Psödofakik Yırtıklı Retina Dekolmanı Tedavisinde 23 Gauge Pars Plana Vitrektomi Sonuçlarımız Türk Oftalmoloji Gazetesi Cilt: 39 Sayı: 4 2009 Sayfalar 276 – 282 Tamer Eryiğit, Osman Murat Uyar, Fevzi Akkan, Kadir Eltutar

Op.Dr.Erol ÖZER

lazer tedavimi yapacağını öğrendiğim kişi. Henüz birebir karşı karşıya gelmedik. Lazer dedim de aklıma geldi. Lazer oldum olasıya karşıyım. Tüm lazer tedavilerinde hasta hücreler yok edilirken sağlam ücretlerinde zarar gördüğü kanıtlanmasına rağmen neden halen lazer tedavisi yapılır bilemiyorum. Riski en fazla tedavi yöntemi. Lazer ameliyatı için gün almaya gittiğimde bu riski sorduğumda Dr. Erol bey riskin olmadığı ne var dedi.Haklıydı. Ancak lazersiz bir tedavi şekli icat edilemeyecek miydi. ( Ne yazık ki Dr. Erol ÖZER lazer olmaya gittiğim gün izinli olduğundan bu ameliyatı mı Op.Dr.Nurhan DİNÇER yapacağını öğrendim

Op.Dr.Nurhan DİNÇER

1958 Bolu Doğumlu. 1981 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesini bitiren doktorumuz yine aynı okuldan tıpta uzmanlık belgesini 1988 yılında almıştır. 1995 yılından bu yana da İstanbul Samatya Eğitim ve Araştırma hastanesinde çalışmaktadır. Kendisine ait bir muayenesi de bulunmaktadır.

Muayenehanesi : İncirli Cad. No: 42/8 B.Köy – İSTANBULTelefon : 0212 571 70 45
Doktor Nurhan Dinçer'in makalesi için tıklayınız

Asistan olarak görev yapan diğer çalışanların işin stresinden ya da hastaların olur olmaz istekleriyle uğraşmaları , uzman doktorların görünür görünmez denetim baskısından olsa gerek zaman zaman çok olmasa da agresif davranmaları dikkate alınmadığı takdirde hepsi bir melek …

Uzman doktorların en büyük yardımcıları adeta sağ kolları…

İşte onlardan bazılarının isimleri …

Asistan Doktorlar : ( Alfabetik sırayla )

Dr.Ahmet EKİZOĞLU ,
Dr.Ayşe TEKİN ,
Dr.Dinçer DİNÇ , ( Kapsül Germe Halkaları - Viral Konjonktivitler ve Tedavisi - Epiretinal Membran Cerrahisi )
Dr.Hatice AKTAŞ , ( Kornea Anatomisi, Fizyolojisi, Dejeneresans ve Distrofileri )
Dr.Elif KARAGÖZ ,
Dr.Kübra KESEKLER ,
Dr.Murat TETİK ,
Dr.N.Demet ÖZÇELİK ,
Dr.Öznur İŞCAN ,
Dr.Tamer ERYİĞİT ,
Dr.Yusufcan YURTSEVER ,

Tedavim süresince bana yardımcı olan ve olacak herkese sonsuz şükranlarımı sunarım

Yorumunuzu yazın

Daha yeni Daha eski