erolkara25 EYLÜL 2009 …

Bugün hem lazer için gün almaya hem de göz kontrolü yapmaya hastaneye gittim.

Sıramı beklerken diğer hastalarla sohbete başladım. Benim gibi sorunu olandan farklı şikayeti olanlara kadar hastalar saatler geçtikçe çoğalmaya başladı. 60 yaşlarında bir hasta göz damarları tıkanıklığından, bir diğeri retina yırtılmasından bir başkası gözündeki problemi bilmeden gelmiş.

Benimle aynı durumda olan yani retina yırtılması olduğunu söyleyen bir hasta ağbimiz ilk ameliyatını 5000 TL karşılığında D… Göz hastanesinde olduğunu söyledi. Ona da silikon yapmışlar. Siklonu almak için tekrar aynı hastaneye gittiğinde

2500 TL daha silikon alma ameliyatı için para istemişler. O da kızmış buraya gelmiş. Keşke oraya gitmeseydim. Resmen adamı soyuyorlar dedi. Burası iyiymiş. Burada silikonu aldılar ama göremiyorum, henüz dedi. Bir başka hasta zamanla geçer hemen olmaz. Ben 5 kere ameliyata girdim. Dedi.

Sıra bana geldi.

Muayene olmak için Doktor Murat bey’in önündeydim. Her zamanki efendiliği ve alçak gönüllülüğü ile sakince muayenemi yaptı. Lazer olman gerekiyor. Dedi. Neden lazer olmam gerektiğini sorduğum da yırtıkların kaynaması için gerekli, silikonu aldığımızda yırtıkların ayrılmaması ve önceki sorunu yaşamamak için gereklidir cevabı verdi. 20 Kasıma kontrol için gün verirken lazer için gün almam gerektiğini söyledi.

Lazer için de 28 Eylüle gün aldım

Yorumunuzu yazın

Daha yeni Daha eski