videoerk


Havalimanlarında yeni dönem için harekete geçildi. 

Bebekli, hamile ve hasta yolcuların da uçuş önceliği olacak. 

DHMİ Genel Müdürü Hüseyin Keskin yaptığı açıklamada 'Havalimanlarında hareket kabiliyeti kısıtlı yolculara ilaveten bebekli, hamile ve daha hızlı erişim gereksinimi bulunan hasta yolculara da uçuş önceliği sağlanacak' dedi.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Hüseyin Keskin, havalimanlarında hareket kabiliyeti kısıtlı yolcuların yanı sıra bebekli, hamile ve daha hızlı erişim gereksinimi bulunan hasta yolculara da uçuş önceliği sağlanacağını bildirdi.

DHMİ tarafından yapılan bilgilendirme aynen şu şekilde ;

"Dünyada birçok ülkede bulunmayan uygulama Türkiye’de başlıyor! Havalimanlarımızda hareket kabiliyeti kısıtlı yolculara ilaveten; bebekli, hamile ve daha hızlı erişim gereksinimi bulunan hasta yolculara uçuş önceliği sağlanacak!

Genel Müdürümüz ve Yönetim Kurulu Başkanımız Hüseyin Keskin’in konuyla ilgili olarak Twitter hesabından yaptığı paylaşım şöyle:

Dünyada birçok ülkede bulunmayan uygulama Türkiye’de başlıyor!

Havalimanlarımızda hareket kabiliyeti kısıtlı yolculara ilaveten; bebekli, hamile ve daha hızlı erişim gereksinimi bulunan hasta yolculara uçuş önceliği sağlanacak!

Bilindiği üzere, engelli ve hareket kabiliyeti kısıtlı yolculara: iz yollar, bekleme koltukları, engelli check-in bankosu, pasaport bankosu, engelli otoparkı, tekerlekli sandalye, ankesörlü telefon ve benzeri kolaylıklar sağlanmıştır.

38 havalimanında Engelsiz Havalimanı Belgesi, 18 Havalimanında Erişilebilirlik Belgesi alınmıştır.

Diğer havalimanlarımızda bu kapsamda çalışmalar devam etmektedir."

Yorumunuzu yazın

Daha yeni Daha eski