videoerk


Gıda Dedektifi'nin ortaya çıkardığı yeni bir skandal firmaları birbirine düşürdü.

Carrefour mağazsında satılan Sütaş markalı kaşar peynirinde çift tarih oyunu üzeribe açıklama yapan market, üretici firmayı suçlayarak bizimle ilgisi yok, tarihle oynayan üretici firma dedi.

Gıda Dedektifi adlı siteye gelen bir ihbar üzerine harekete geçen site yetkilileri İstanbul Pendik’te Neomarin AVM Carrefour mağazasında satılan Sütaş markalı Kaşar peynirlerinde Son Tüketim Tarihlerinin silinerek yeni tarihler yazıldığını ortaya çıkardı.

Son kullanma tarihinin değiştirilerek satışa konulan ve 34,95₺’den 24,95₺’ye indirimli olarak satılan Sütaş markalı Kaşar peynirlerinde 16.09.19 olan Son Tüketim Tarihleri silinmiş ve yerine kolay silinebilen büyük puntolarla 20.01.20 tarihi atıldığı görüldü.
 


Gıda Dedektifi adlı sitenin haberine göre, Carrefour firmasından yapılan açıklamada “15.10.2019 tarihinde yaptığınız canlı yayına konu edilen ürünlerdeki Son Tüketim Tarihlerinde gerçekleştirilmiş olduğu belirtilen değişikliklerde şirketimizin hiçbir rolü bulunmamaktadır.” ifadelerine yer verilmiştir. 

Açıklama ayrıca “Şirketimiz bünyesinde ürünler üzerinde bahsi geçen STT değişikliğini gerçekleştirebilecek herhangi bir teknoloji veya ekipman da bulundurulmamaktadır.” denilmiştir. 

Firma açıklamasının sonunda “Konu ilgili tedarikçimiz yetkililerine de aksettirilmiş olup, firmadan açıklama beklenmektedir.” ifadeleriyle Sütaş firmasından açıklama beklendiği vurgulanmıştır."denildi.

Birkaç gün önce bakanlık tarafından yayınlanan Taklit ve tağşiş listeleri henüz gündemdeyken, bu skandalın ortaya çıkması da Türkiye’de büyük ya da küçük farketmeksizin her marka ya da firmanın tüketicinin güvenini zedeleyecek bu ve buna benzer rezaletlere başvurabileceğini gözler önüne seriyor. 

Yorumunuzu yazın

Daha yeni Daha eski