videoerkBir zamanlar İzmir Ege Üniversitesi Tıp Öğrencisi Hasan Sami Bircan şu an İstanbul Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesinde KBB doktoru..

Kendisini düne kadar tanımıyordum..

Tam üç hastanede MHRS'den sadece randevu alamadığım için muayene olamadığım hatta İranlı olan ve Sağlık Bakanlığı memuru olarak çalışan sözde bir doktor olan ancak hastaya saldırgan tavırlar takınan Ali Hidayeti denilen ( Bakınız; Bu Doktorların Şerrinden Vatandaşı Kim Koruyacak ) şahıstan azar işitmeme sebep olan rahatsızlığımın devamında muayene olduğum doktor.

Özlenen, arzulanan ve her yerde aranan bir doktor.

Benim muayene olduğum doktor Dr. HASAN SAMİ BİRCAN

Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı olarak İstanbul Şişli ilçesinde İstanbul Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesinde vazifeli olan bu doktor adam gibi adam.

Doktor gibi doktordu.

Kapısına gelen hastaya insan gibi davranan, doktor etiği içerisinde görev yapan, helal süt emmiş soruna sorun çıkartan değil soruna çözüm üreten bir doktor.

Muayenesi, ilgisi yaklaşımı mükemmel bir doktor..

Böylesine doktorların kalmadığı sağlık sektöründe kendini bir cevher olarak görüyor başarıların daim olmasını dilerken, yetiştiren anne babaya dualar ediyorum.

Biraz daha tanımak istediğimde inançlı, mütevazi ve insan yürekli biri çıktı.

İzmir Ege Üniversitesi Tıp Öğrencisi iken maddi sıkıntı içinde olmasına rağmen bunu çevresine hissettirmeyen, hatta ikinci el kitap alarak ailesine fazla yük olmadan okumaya gayret etmiş bugün ailesin ve tanıyanların gurur kaynağı olduğuna inandığım bir uzman doktor.

Okmeydanı hastanesinde insan gibi bir doktor var. Kapısına geleni boş çevirmeyen, ümitsizliğe düşürmeyen, derdine derman olma çabası içerisinde ter döken bir doktor.

Her ter damlası bir dua olsun. Dualar onunla olsun diyoruz.

Bu ülkeye onun gibiler lazım.

Ne oldum delisi olmayan, hastayı potansiyel saldırgan değil derdi olan insan gören ve yüreği insan sevgisi bir doktoru tanıdım.

Kendisine buradan teşekkür ediyorum

İyi ki varsın doktor.

İyi ki varsın Hasan Sami Bircan

Erol Kara - 14.06.2019

Yorumunuzu yazın

Daha yeni Daha eski