Medine'ye , Resullullah'ın mübarek şehrine gidiyoruz.

Allah'ın Evinden Resullulah'ın (aleyhisselam ) evine misafir olmaya gidiyoruz.
 Yol boyu yaşadığımız, kalbimizi titreten heyecan veren ve hasretliğimizin nişanesi olan duygu ve düşüncelerimizi buraya dökmek hem imkansız hem de yetişmez. Zaman zaman yazacağım yazılarımda bunları dile getirmeye çalışacağım.

Bu yazımda söz etmek istediğim çağın putları haline getirilen cemaat liderlerine övgü dizilen ezgi,şarkı, türkü artık ne derseniz onları Resullulah'a giderken dinlemek işkencenin, beyin yıkamanın bir başka boyutu olsa gerek.

Dinlediğimiz şarkıların sözlerin duysanız Allah ve Resulüne eş tutulmuş, kendisine bile faysadı olyacak bir insanın nasıl manevi bir koltuğa oturtulduğuna şiahit olmak inanın taş putlardan insan putlara yönelenlerin halini gösteriyordu.

Oysa , Allah övgüye layıktır. Oysa Resullulah'a Allahın sevgili kulu olduğu için översiniz.
Peygamber olduğu için bir yere kadar ona tazim ve saygıda bulunursunuz.

Bir peygamberi dahi Allah'a ortak koşucak şekilde benimsemeniz haram iken bunalr bize cemaat liderlerine atıfta bulunan şarkılarını dinlettiler.

Medine yolunda kendinizi Adıyaman menzil yolunda hissettirecek bir yolculuk yaptırdılar.

Resullulaha övgü dizen, hasretliği dile getiren ilahiler yerine Gavs dedikleri şahsın övüldüğü şarkıları dinletmeleri şaşkınlık ve tepki göstermeye iten duyguları yaşatıyordu.
40 kişilik otobüste itiraz edenin olmaması, sürekli her şeye tepki gösteren şahsımın yalnızlığı içinde dişlerimi sıka sıka Medine'ye girdiğimiz hatırlıyorum.

Medine'ye nasıl girileceğini bilmeyen, hangi duaların, hangi methiyelerin dile getirileceğini bilmeyen hem kafile başkanı hem grup hocası Halil Boyacı'nın  cep telefonuna doldurduğu müzikleri hacılara dinleterek yaptığı zoraki Gavs dedikleri kişiye övgü olmuştur.

Sadece Gavs dedikleri insanın övülmesi bir yana bu ezgilerin bir kısmının Kürtçe dinletilmesi de ayrı bir dert olarak karşınıza çıkmaktadır

İşte Medine'ye giderken dinletilen şarkının videosu

Post a Comment

Daha yeni Daha eski

ADS

ADS