0
-- --
Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Eğitim-Öğretim Ve Sınav Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik yayınlandı.

Buna göre artık Atatürk Üniversitesi AÖF'te de 3 ders sınavı yapılacak.

28 Haziran 2017 tarihli Resmi Gazete yayınlandı.

Resmi Gazete'de Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Eğitim-Öğretim Ve Sınav Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik yayınlandı.

Yayınlanan yönetmelik ile ATA AÖF Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliğinin 14 üncü maddesinde değişiklik yapıldı. Bu şekilde ATA AÖF'te de 3 ders sınavı yapılmasının önü açıldı.

Eski Hüküm:

 "Her ders için en az bir ara sınav, bir yarıyıl/yıl sonu sınavı ile bir bütünleme sınavı yapılır. Ayrıca kayıtlı olduğu programın bütün derslerine kayıt yaptırmış ve almış ancak FF harf notu alarak mezuniyeti için tek dersi kalmış olan öğrencilere eğitim-öğretim yılı sonunda bir kere mezuniyet tek ders sınavı yapılır. Bu sınavla ilgili usul ve esasları belirlemeye Fakülte Kurulu yetkilidir."

Yeni Hüküm:

"Her ders için en az bir ara sınav, bir yarıyıl/yılsonu sınavı ile bir bütünleme sınavı yapılır. Ayrıca kayıtlı olduğu programın bütün derslerine kayıt yaptırmış ve almış ancak FF harf notu alarak mezuniyeti için en fazla üç dersi kalmış olan öğrencilere eğitim-öğretim yılı sonunda bir kere mezuniyet üç ders sınavı yapılır. Bu sınavla ilgili usul ve esasları belirlemeye Fakülte Kurulu yetkilidir."

Değerlendirme:

Yapılan değişiklikle birlikte Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesinin ardından Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesine de 3 ders sınavı getirilmiş oldu. Artık mezuniyet için 3 dersi kalan son sınıf öğrencileri bir kereye mahsus olarak 3 ders sınavına girebilecekler. Değişiklikte "2016-2017 eğitim-öğretim yılı başından geçerli olmak üzere yayımı tarihinde yürürlüğe girer" ifadesi yer aldığından dolayı 3 ders sınavı ile ilgili ATA AÖF tarafından önümüzdeki günlerde açıklama yapılması bekleniyor.

Yönetmeliğin Tam Metni İçin TIKLAYIN.

Yorum Gönder

 
Top