0
-- --
Gözümüzde bulunan sarı noktanın göz sağlığımız açısından oldukça önemlidir. Gözümüzün tam merkezinde bulunan bu sarı nokta eğer hasar görürse körlüğe kadar gidebilen sağlık sorunları ile karşı karşıya kalırız. Sarı nokta hastalığı insanlarda körlüğe sebep olan en tehlikeli hastalık olduğu uzmanlar tarafından açıklanmıştır. Yaşımız ilerledikçe sarı nokta özelliğini kaybetmeye başlar. Sarı nokta hastalığı sizi hemen kör etmez. Yavaş yavaş ve çok sinsi bir hastalıktır. Önce buğulu buğulu görmeye başlarsınız. İleri ki evrede ise sizi kör edebilir.

Bu hastalığa dünya genelinde milyonlarca insan yakalanmıştır. Eğer bu hastalığa yakalanmış birde sigara kullanıyorsanız işiniz oldukça zordur. Çünkü sigara sarı nokta hastalığının evrelerini hızlandıracaktır. Bu hastalık size genetik yollarla da oluşmuş olabilir. Fakat önemli olan gözlerinizin sağlığını koruyacak ve güçlendirecek besinler tüketmek. Hastalığa yakalanınca herkes tüketiyor maalesef. Sarı nokta hastalığı içinde doğadan gelen bir şifa kaynağı var.

Bu şifanın adı safran.

SAFRAN BAHARATI

Safran baharatının gözler üzerinde etkisi İtalyan uzmanlar tarafından ortaya çıkarılmıştır. Safran görme oranını büyük oranla artırıyor. Yapılan deneyde 100 sarı nokta hastası her gün 20 mg safran tüketerek 3 ay boyunca gözlemlenmiştir. 3 ayın sonunda büyük ilerlemeler ortaya çıkmıştır.

Safran otunun gözlerimiz dışında da birçok faydası vardır. Vücudumuzdaki oksijen dolaşımını hızlandırır. Hücrelerimizi güçlendirir ve hemen ölmesini engeller. Hücrelerin geç ölmesini sağlayan safran sayesinde gözlerinizdeki damarların çalışmasını sağlayacaktır. Eğer her gün safran baharatı yemek istemezseniz safran çayı da içebilirsiniz.

SAFRAN ÇAYI TARİFİ
Malzemeler:
1- 12 adet safran
2- 1 litre su
Hazırlanışı: 1 litre kaynayan suyun içine safranları ekleyelim. Kaynadıktan sonra 1-2 dakika soğumaya bırakalım. Daha sonra bir bardağa boşaltalım. 5 dakika kadar demlenmesine izin verelim. Acı içemem diyorsanız tarçın veya şeker ilave edebilirsiniz.

www.canankaratay.net/

Yorum Gönder

 
Top