0
-- --
ÖSYM, LYS, KPSS ve ALES başta olmak üzere birçok sınav için başvuru süresini uzattı. Geçtiğimiz günlerde başvurusunun sonlanmasının ardından güncelleme yapılan LYS için öğrencilere bir hak daha tanıma kararı alan ÖSYM, bu sınavların yanına KPSS ve ALES'i de ekledi.


İşte, LYS, KPSS ve ALES yeni başvuru tarihleri

ÖSYM Başkanı Ömer Demir, ÖSYM’nin yaptığı bazı sınavlara başvuru için bir günlük süre verildiğini açıkladı. Bu sınavlar arasında 2 milyona yakın adayın katıldığı LYS sınavı da yer var.

Buna göre LYS'ye 28 Nisan'da başvurulabilecek.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Ömer Demir, “ÖSYM olarak başvuru tarihleri sona ermiş olan LYS, ALES, KPSS ve Adalet Bakanlığı sınavlarına süresi içinde başvuru yapmayan adaylara yönelik bir karar aldık.

Buna göre,
LYS adayları için 28 Nisan'da,
ALES adayları için 27 Nisan'da,
KPSS A Grubu ve Öğretmenlik ile KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi sınavları için 3 Mayıs'ta,
KPSS A Grubu Alan Bilgisi sınavları için 4 Mayıs'ta,
Adalet Bakanlığı sınavları için de 17 Mayıs'ta bir günlük süre ile başvuru sistemini açacağız"
dedi.

İşte o açıklama


2017 Sınav Takvimi Geç Başvuru Günü (25.04.2017)

DUYURU

(25 Nisan 2017)

2017 Sınav Takvimi Geç Başvuru Günü

Merkezimizce başvuru tarihi sona ermiş ancak sınavı henüz yapılmamış olan aşağıdaki bağlantıda belirtilen sınavlarda tabloda verilen geç başvuru tarihlerinde, süresi içerisinde başvuru yapmayan adayların bir gün süre ile başvurularının alınmasına, ilgili Sınav Kılavuzlarında belirtilen sınav ücretinin sadece internet bankacılığı üzerinden artırımsız olarak geç başvuru gününde saat 23.59’a kadar yatırılabilmesine, bu sınavlara başvuran ve ücretini yatıran adayların tercih edecekleri sınav merkezlerinde sınava alınmalarına karar verilmiştir.

‘2017- ALES/LYS/KPSS/Adalet Bakanlığı Sınavları Geç Başvuru Günü’  Ek’te adayların bilgisine sunulmuştur.

Adaylara ve kamuoyuna önemle duyurulur.


ÖSYM BAŞKANLIĞI

Yorum Gönder

 
Top