Milli Savunma Üniversitesi başvuru şartları neler?


Milli Savunma Üniversitesine başvurular bugün başladı.

Kariyerini TSK bünyesinde devam ettirmeyi düşünen binlerce genç heyecan içinde başvuruların başlayacağı günü merak ediyordu. Başvurular bugün www.msb.gov.tr adresinden başladı. Adaylar Astsubay Meslek Yüksekokuluna ya da Harp okullarına başvuru yapabiliyor. Başvuru yapabilmek için ise en yüksek yaş sınırı 21 olarak belirlenmiş durumda. Milli Savunma Üniversitesine alımlar YGS puan türüne göre yapılacak.

Astsubay Meslek Yüksekokulları başvuru kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız.

Harp Okullarına başvuru kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız.


Milli Savunma Üniversitesi Kara, Deniz ve Hava Harp  Okulları birinci seçim aşaması için bugünden itibaren 25 Mayıs'a kadar  "www.msb.gov.tr" internet adresinden başvuru yapılabilecek.

Milli Savunma Bakanlığının talebi doğrultusunda, ÖSYM tarafından,  Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) 2017 Kılavuzu'nda yer alan "Milli  Savunma Üniversitesi Kara, Deniz ve Hava Harp Okullarına Girmek İsteyen Adayların  Dikkatine" başlıklı duyuru metni güncellendi.

MİLLİ SAVUNMA ÜNİVERSİTESİ BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZAdaylar başvurularını, bugünden  itibaren 25 Mayıs'a kadar  "www.msb.gov.tr" internet adresinden yapabilecek. Başvuruda bulunmayan adaylar  seçim aşamalarına çağrılmayacak.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN BÖYLE DUYURMUŞTU

Birinci seçim aşamasına YGS puanlarına göre çağırılacak adaylar, kara,  deniz, hava harp okulu ve sahil güvenlik komutanlığı olmak üzere birden fazla  tercihte bulunabilecek.

Elektronik ortamdaki kesinti, aksaklık gibi nedenlerden dolayı  vaktinde başvuru yapamayanlar ile hatalı başvuru yapanlar için ek süre ve tekrar  başvuru hakkı tanınmayacak.

Sınavlara çağrılacak adaylar, tercihleri, okul kontenjanları, ihtiyaç  duyulan aday sayısı ve belirlenecek "seçim aşamaları çağrı puanına göre" ikinci  seçim aşamalarına davet edilecek. İkinci seçim aşamaları Ankara'da  gerçekleştirilecek.

Milli Savunma Üniversitesi Kara, Deniz ve Hava Harp Okullarına ve  astsubay meslek yüksekokullarına başvurmak isteyen adayların bugün güncellenen  kılavuzu esas almaları gerekiyor.
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder