0
-- --


Antalya Gazipaşa Devlet Hastanesi’nde çekildiği iddia edilen bir fotoğraf sosyal medyada geniş yankı uyandırdı.

Vatandaşların tepkisine neden olan yazıda, hastane yemekhanesine alınmayacaklar listesinde özellikle belirtilmiş “tanıdık polis, eş ve dost” yazması sosyal medyada paylaşıldı.

Paylaşımların ardından Gazipaşa Devlet Hastanesi Başhekimi ve hastane yönetimi Türkiye’nin dört bir köşesinden tepki çekti.

Gazipaşa Devlet Hastanesi’nde bulunduğu iddia edilen yazıda, “Yemekhaneye personel harici alınmayacak. Tanıdık, polis, eş-dost kim olursa olsun çıkarılmayacak.” Yazması sosyal medyada büyük tepkilere yol açtı. Uyarıda özellikle polisin öne çıkarılması manidar olarak karşılandı.

Kritik günler yaşanan ülkemizde ve polise olan ihtiyacın had safhada bulunduğu, algı operasyonların zirveye tırmandığı günümüzde polis düşmanlığını ön plana çıkartacak, polise hem de bir devlet hastanesinde bu tür bir çıkışın yapılması duyanlar arasında tepkilere neden oldu.

Facebook'taki "Polis memurları Dayanışma Gurubu" sayfasında yayınlanan bir başka yazıda da Gazipaşa Devlet Hastanesinden kim olduğu belli olmayan birinin yaptığı açıklama yayınlandı..Konuşmada ve hastane panosuna asılı bulunan yazı arasında birbirine çelişir sözler bulunması dikkat çekti.

Halihazırda hastaneden resmi açıklama yapılamazken, resmi nitelikli olmayan ve altındfa imzası bulunan kim olduğu, hangi amaçla yazıldı, yazan kişiler hakkında soruşturma açılıp açılmadığı belli olmadı.

İşte o diyalog...

"--Merhaba böyle bir paylaşım geziyor oradaki eş dost tanıdık cümlesi var iken ayrıca #polis denmesi biraz tuhaf değilmi
--Bahse konu durum;herhangi bir kurum,ya da meslek grubunu hedef alan bir durum söz konusu değildir kesinlikle..
Ya da yazı resmi bir iç yazışma değildir
Biz kurum olarak emniyet teşkilatıyla iç içe ,işbirliği halinde çalışmaktayız
Bahsedilmek istenen hastanemiz personelleri dışında yemekhaneye girilmesi yasaktır şeklinde
Kesinlikle polisimizi hedef alan bir durum söz konusu olamaz
--onda hemfikiriz ama polisi özellikle belirtmek teşkilatta infial yarattı bütün polis forum sayfalarında bu yazı geçiyor
Evet anlıyorum
Aslında kasıtlı yazılmış bir yazı değildir
Resmi bir iç yazışma da değildir
Kastedilmek istenen dışardan gelen kişilere yasaktır denilmek istenilmiştir
--özellikle böyle bir dönemde polis dışında halk tadafındanda müthiş tepki alıyosunuz bugün düştü bu yazı ilerleyen süreçte bu konu daha da büyüyecktir.
--Polisimiz ve kurumumuz her zaman el eledir
keşke polisi özellikle belirtmeseydiniz. gerçekten dikkat çeken ve kırıcı bir yazı olmuş, açıklamanız için teşekkürler forum sayfamızda paylaşacağım
Aksi düşünülemez ve kabul edilemez
Bahse konu yazı asla bir iç yazışma ve resmi belge niteliği taşımamaktadır
İlginiz için çok teşekkür ederiz..
iyi geceler
İyi geceler dileriz
Yorum Gönder

 
Top