Son Eklenenler

Minibüsçülerin Gözü Öğrenci Parasında


İstanbul'da eli kulağında olan toplu ulaşım zamları öncesinde minibüsçülerin öğrenciye yapılan indirimlere son verilmesi yönünde karar alması beklendiği öğrenildi.


Geçen yıllarda minibüsçülerle İstanbul Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğünce
yapılan zam pazarlıklarında öğrencilere uygulanan indirimli tarife minibüsçülerden tepki gördü.

Son zamanlarda döviz kurundaki artış, petrol ve yan sanyi ürünlerine gelen zammın yakın bir zamanda ulaşım ücretlerine zam gelmesine yol açması öncesinde minibüs dernekleri öğrenci indiriminin çok fazla olduğundan rahatsızlıklarını dile getireceklerini belirttiler.

Öğrencilere yapılan indirimin belediye ve halk otobüslerindeki tarifeden daha yüksek olmasını ya da en azından indi-bindi fiyatıyla aynı olmasının sağlanmasını isteyen minibüsçüler bu yıl masaya oturduklarında bu konuda ısrarcı olacaklarını beyan ettiler.

Geçtiğimiz yıl minibüs, servis ücretlerine yapılan zam esnasında tutanağa şerh koyan minübüs ve otomobilciler temsilcileri " minibüs ücretlerinde öğrenci bedeline şerh koyuyorum"" diyerek bu ücretin dikkate alınması istenirken "27.08.2014 tarih ve 2014/8-11A sayılı UKOME kararından 2 yıl geçmesine rağmen taksicilere yapılan zam oranı, yeniden düzenleme oranı ve TEFE/TÜFE oranlarının çok altında olduğundan dolayı muhalefeten şerh koyuyorum" denildi.

Minibüsçülerin bu zam teklifi öğrenci ve velileri ne denli üzecek, zaman gösterecek

İstanbul'da halihazırda uygulanan minibüs ücret tarifesi

Haber : erolkarasiteleri - www.erolkara.net


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

erolkara.net Bilmek Gerek Designed by Templateism.com Copyright © 2014

Tema resimleri sebastian-julian tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.
Published By Gooyaabi Templates