0
-- --
Bugünden itibaren Otoyol ve Boğaz köprüleri geçiş ücretleri yeni yıl zamlarıyla birlikte güncellendi.


Karayolları Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, 3 Ocak 2016 tarihinden beri uygulanmakta olan geçiş ücretlerinde yeni bir düzenleme yapıldığıaçıklamada, “Otoyol geçiş ücretleri ortalama yüzde 15, boğaz köprüleri geçiş ücretleri ise ortalama yüzde 48 artırıldı. Motosikletler altıncı sınıf HGS abonesi olması şartı ile birinci sınıf ücretin yarısı ile otoyol ve boğaz köprüsü ücret toplama istasyonlarından geçiş yapmaya devam edecektir.

Buna göre, otoyollarda otomobil için en yakın mesafe ücreti 2,25 lira, en uzak mesafe ücreti 20 lira, boğaz köprüleri otomobil geçiş ücreti ise 7 lira olarak belirlendi" denildi.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü geçiş ücretlerinde ise dolar güncelmesi yapıldığı için yüzde 20'lik bir artış meydana geldi.

Yavuz Sultan Selim Köprüsünde otomobil geçiş ücreti 11,95 lira olarak belirlendi.
Gebze-Orhangazi Otoyolu ve Osmangazi Köprüsünün geçiş ücreti, 1 Ocak 2017 Pazar günü saat 00.00'dan itibaren geçerli olmak üzere yeniden düzenlenmiştir.

Yap-İşlet-Devret Uygulama Sözleşmesi gereği, uygulanmakta olan geçiş ücretlerinde yeni bir düzenleme yapılmış, Otoyol geçiş ücretleri ortalama % 20 oranında artırılmış ve Osmangazi Köprüsü geçiş ücreti ortalama % 26 oranında indirilmiştir.

Buna göre Osmangazi Köprüsü otomobil geçiş ücreti 65,65 TL olarak belirlenmiştir.

​​​​​​​Otoyol ve Köprü Geçiş Ücretleri (Yeni Ücretler - TL Cinsinden)(03 / 01 / 2016 saat 00 : 00 'den itibaren geçerlidir.) TIKLAYINIZ 

Yorum Gönder

 
Top