0
-- --
Beşiktaş'ta yaşanan patlamada şehit olan polis memuru Adem Oğuz Adana'da son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze töreninde fotoğraflarda, törene katılan bir çocuğun ayakkabısının yırtık olduğu görüldü.

Haberlerde çocuğun şehidin çocuğu olduğu belirtilmişti.
Türkiye'nin dört bir yanından cenaze töreni görüntüleri gelmeye devam ederken, Ankara'daki törende Şehit çocuğunun yırtık ayakkabısı yürekleri dağladı haberi medyada ve sosyal paylaşım sitelerinde paylaşıldı.

Tepkilere neden olan haber için Ankara Valiliğinden yalanlama geldi.

Ankara Valiliğince, habere konu edilen çocuğun İstanbul'daki terör saldırısında şehit düşen polis memuru Adem Oğuz'un oğlu değil akrabası olduğu, törenin de Adana'da yapıldığı bildirildi

Ankara Valiliğinden, bir gazetenin internet sitesinde "Şehit çocuğunun yırtık ayakkabısı yürekleri dağladı" başlığıyla yer alan haberin gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, söz konusu habere konu edilen çocuğun, İstanbul'daki terör saldırısında şehit düşen polis memuru Adem Oğuz'un akrabası olduğu aktarıldı.

"Törenin Ankara'da yapıldığı" iddiasının da doğru olmadığı kaydedilen açıklamada, "Tören Adana'da yapılmıştır. Konunun hiç araştırılmadan haber yapılması, basın etik değerleriyle bağdaşmamaktadır. Gerçeklere aykırı şekilde haber yapılmasının, devlete olan güveni zedelemeye matuf ve iyi niyetli olmadığı değerlendirilmektedir." ifadesine yer verildi.

Valinin "gerçeği yansıtmadığı" bilgisin de medyada yer almış olmasına da bu kez sosyal paylaşım sitelerinden tepki geldi. Valilikçe yapılmış yalanlamanın Türkiye gerçeğini değiştirmediğini, insanların açlık sınırının çok altında yaşadığını, hatta geçim sıkıntısından dolayı bir çok insan için sağlam elbise, iyi beslenmenin yeterli olmadığı belirtilirken, polis maaşlarının da tekrar gözden geçirilmesi, emeklilere geçinecek zam yapılması, asgari ücretin açlık sınırını geçecek şekilde düzenlenmesi yorumlar arasında yer aldı

Yorum Gönder

 
Top