0
-- --
Sözcü Gazetesinde yayınlanan "Taksi ve dolmuş ücretlerine zam" haberini yeniymiş gibi yayınlayan medya vatandaşlar şaşırttı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğünün Ağustos ayında duyurduğu ve uygulamaya başladığı taksi, minibüs, taksi dolmuş, okul ve personel servis araçlarına yapılan ücret zammını bazı medya kuruluşları yeniymiş gibi tekrar haber yaparak İstanbulluları şaşırttı.

Sözcünün haberine sazan gibi atlayan bazı medya kuruluşları aslında Bostancı - Kadıköy hattında çalışan dolmuşa binen bir muhabirin ilk defa duyduğu fiyatı haber yapmasının kurbanı oldu..

Sözcünün yaptığı haberi kendi haber kanallarında duyuran medya koskoca İstanbul'da sadece Kadıköy-Bostancı arasındaki hatta çalışan dolmuşlara zam geldiğini duyurdu.

Oysa İstanbul'da taksi, minibüs, taksi dolmuş, okul ve personel servis araçlarına yapılan ücret zammı 26 Ağustos'ta UKOME'ce kararlaştırılmış ve uygulamaya başlamıştı. İstanbullular o günden beri zamlı olarak bu araçları kullanmıştı.

İşte Ukome'nin taksi, minibüs, taksi dolmuş, okul ve personel servis araçlarına ait ücretlerinin kararı ve 26 Ağustos 2016 tarihinden beri uygulanan ücretler.
erolkarasiteleri haber merkezi

Yorum Gönder

 
Top