0
-- --
"Yeni köprüler Emniyet'e bile pahalı geldi" haberine İstanbul Emniyet Müdürlüğünden yalanlama geldi.


Bazı basın yayın organlarında "Yeni köprüler Emniyet'e bile pahalı geldi" şeklinde yayınlanan ve İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Seylan Demir in imzasının taşıdığı "Üçüncü köprü ve Osmangazi köprülerini işleten şirketler emniyet araçlarından ücret talep etti. Bunun üzerine İstanbul Emniyeti 'Bu köprülerden yapılan geçişlerde ücret ve cezaları kurum ödemeyecektir' diye tüm birimlere yazılan yazının gerçeği yansıtmadığı dile getirildi

Medyada çıkan habere göre "İl Emniyet Müdrülüğünün gönderdiği yazıda, “Yavuz Sultan Selim ve Osmangazi köprülerini kullanmak isteyen araçlarımızın alternatif yolları kullanmaları gerekmektedir. Yapılan geçişlerin ücreti ve cezaları bütçemizden ödenmeyecektir” denildiği ve köprüyü ücretsiz kullanabilen makam araçlarının da dahil olduğu, iki köprüyü inşa edip işleten şirketlerin, polis araçlarının da ücret ödemesi yönündeki talebi üzerine bu kararın alındığını kaydetti" şeklinde idi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden yaptığı yazılı açıklamda haberin gerçeği yansıtmadığı belirtidi ve "emniyet araçlarıyla ilgili herhangi bir yasaklama söz konusu değildir" denildi.

İşte Yapılan açıklama İ

"09.12.2016 günü bazı basın yayın organlarında “Emniyet’e Pahalı Geldi” başlıklı haber içeriğinde İstanbul Emniyet Müdürlüğü bünyesindeki araçlara Yavuz Sultan Selim ve Osmangazi Köprülerinden geçişi ile ilgili ifadeler yer almıştır.
         
Öncelikli olarak, emniyet araçlarıyla ilgili herhangi bir yasaklama söz konusu değildir. HGS ve OGS takılı tüm araçların geçiş hakkı vardır.

Uyarı yazımızın temel sebebi; bünyemizde bulunan 6 bin 547 emniyet aracının geçişlerinin görev dâhilinde yapılıp, görev dışı geçişlerin engellenmesi ve kamu kaynaklarının verimli kullanılmasının sağlanmasıdır.

Kamuoyunun bilgisine sunulur.

İSTANBUL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ"

Yorum Gönder

 
Top