0
-- --
CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Malatya’da kent içi ulaşımda sadece kadın yolcuların taşınacağı 'pembe trambüs' uygulamasına tepki göstererek, "Çocuklar yurtlarda yanarken belediyenin böyle bir karar almasını 'çağdışı' olarak nitelendiriyorum" dedi.

"PES" DEDİRTEN TEPKİ


CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Sanki Türkiye’de bütün sorunlar bitmiş, kadına şiddet bitmiş, kadın cinayetleri bitmiş. Böyle bir şeyin alınması son derece maalesef talihsiz bir şey. Çocuklar yurtlarda yanarken, tacizler, tecavüzler devam ederken, kadına şiddet her gün yükselirken, belediyenin böyle bir karar almasını 'çağdışı' olarak nitelendiriyorum. Aslında bu kafanın, bu anlayışın, Manisa’da sadece parkta spor yaptığı için hamile kadına tekme atan anlayışla, şortlu kadına tekme atan anlayışla hiçbir farkı olmadığını düşünüyorum. Belediye Başkanının yapması gereken ulaşım sorunlarını çözmektir. Üniversitede üst üste giden insanların sayıyı artırarak bu meseleyi çözmektir."

Ağbaba, "Türkiye’de bu kadar temel mesele varken bunlar gündeme geliyor. Geçtiğimiz günlerde tecavüze uğrayan çocukların tecavüzcüleriyle evlendirilme yasası gündeme geldi. O yasayı gündeme getirenlerle, bugün bu kararı alanın arasında temel bir fark yok, aynı kafa" diye konuştu.

http://www.haber7.com/ic-politika/


Yorum Gönder

 
Top