0
-- --
İzmir'de toplu ulaşımda bedava seyahat imkanı tanıyan 60 yaş ve üstü kartların kullanımı 31 Aralık 2016 gününden itibaren kaldırılıyor. Bunun yanı sıra 16 yıldır kullanılan kentkartın değişim süreci 31 Aralık'ta tamamlanacağı bildirildi.

İzmir'de 60 yaş kartları iptal olacak. 60 yaş ve üzeri İzmirliler öğrenci tarifesi üzerinden toplu ulaşım araçlarından yararlanabilecek

İzmir'de toplu ulaşımda kullanılan Kentkart'ın kullanım süresi 31 Aralık'ta dolacak. Satış gişeleri ve bayilerde satılan İzmirim kartların sayısı 1.5 milyonu aştı. ESHOT 9 Aralık'ta 500 bin yeni kart alımı için de ihale yaptı. İçinde para bulunan eski kartlarını 31 Aralık'a kadar kullanabilecek İzmirliler, 1 Ocak'tan itibaren yeni kartları ile yolculuk yapabilecek.

ESHOT Genel Müdürlüğü eski kartları 30 Kasım'da doluma kapatmıştı. Kişiselleştirilmiş öğrenci ve öğretmen kartlarının değişimi eylül ve ekim aylarında gerçekleştirilmişti. 2017 yılında 60 yaş kartları da iptal olacak. 60 yaş ve üzeri İzmirliler'i öğrenci tarifesi üzerinde toplu ulaşım araçlarından yararlanabilecek. L yüklemesi, sadece 3D Secure özelliği aktif olan Kredi Kartları ile yapılabilmektedir.

Yorum Gönder

 
Top