0
-- --
Türkiye'de yaz saati uygulamasına son verilmesinden sonra buna memnun kalanlar kadar şikayetçi olanların da olması hayatın gerçeği olurken, bilhassa batıda büyükşehirlerde yaşayanlar sabah karanlığında yola çıkmak zorunda kalınca tepki göstermeye başladı.


Kış günlerinin gelmesiyle hayat mücadelesine karanlıkta başlamak zorunda kalan vatandaşlar aynı saatlerde sabah ezanlarını da duyunca farklı bir atmosferde olduklarını hissettiklerini dile getirdiler.

Çoğu kişinin sabah ezanını yoldayken ya da iş başlayacaklarında duymuş olmaları, bazı kimselerin ise ilk kez sabah ezanlarını dinlediklerini farketmeleri kısa bir duygusal karmaşıklığa neden olurken günlerin uzamasını yada eskisi gibi kış saatinin uygulanmasını istedikleri dile getirildi.

Gün ışığını saat 07.40’da gören vatandaşlar karanlıkla başladıkları koşuşturmalarının yanı sıra şafak vaktini de görrmeleri üzerine karmaşık duygular içinde hissettiklerini dile getirdiler.

Uzmanlar bazı vatandaşların kış saati uygulamasını istemelerinin gereksiz olduğunu belirtirken, "Geçmiş yıllarda da kış saatinde oldukları zaman akşam karanlığından şikayetçi oluyorlardı. Şimdi karanlıkta işe gidiyoruz diyenler o zamanlarda karanlıkta eve dönüyoruz diyorlardı. Değişen sabah vaktinde havanın geç aydınlanması. Farklı bir durum yok. Ayrıca vatandaşlar sabırlı davranırsa 21 Aralıktan itibaren günler uzamaya başladığında yine gün ışığında işlerine gidecek, gün ışığından daha fazla yararlanabilecektir." dediler

erolkarasiteleri haber merkezi

Yorum Gönder

 
Top