0
-- --
6 Aydır Çocuk Doktoru Bulunmayan Taşköprü Devlet Hastanesine Yine Doktor Atanmadı diyeli tam 2 sene daha olmuş

Taşköprü Devlet Hastanesi’nde 6 aydır çocuk hekimi bulunmuyor. Daha önce görev yapan doktorun istifa ederek ayrılmasının ardından yapılan başvurulara rağmen Sağlık Bakanlığı tarafından son olarak yapılan 47. dönem hizmet yükümlülüğü atamalarında da Taşköprü’ye çocuk hekimi ataması yapılmadı.


Kastamonu il genelinde hiçbir çocuk hekimi atanmazken halen ilçelerinde çocuk hekimi olmaması nedeniyle bebeklerini Kastamonu’da doğurmak zorunda kalan ailelerde bu olay karşısında Sağlık Bakanlığı’na tepki gösterdiler.
Taşköprülüler ikinci sınıf insan muamelesine maruz bırakıldıklarına inandıklarını söyleyerek Sağlık Bakanı Recep Akdağ’a çağrıda bulunarak atamalardan sorumlu Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün atamaları keyfi olarak yürüttüğüne inandıklarını söyleyerek artık doğum yapacak eşlerinin veya akrabalarının Kastamonu merkez veya çevre bölgelere gitmek zorunda kalmamalarını istedi.

Taşköprülü vatandaşlar 6 aydır devam eden bu eksikliğin giderilmesi için Kastamonu Valisi Erdoğan Bektaş ve Kastamonu milletvekillerine de çağrıda bulundular.
Genç nüfus fazla olan Taşköprü ilçe merkezinde sadece 4 bin 500 ilkokul çağında çocuk bulunuyor.

Celal BEKİROĞLU-taskoprupostasi.com/

Yorum Gönder

 
Top