0
-- --
Görevden ihraç edilen memurları sevindiren haber geldi. Göreve iadeler için yeni KHK çıkıyor. Hükümet yeni bir iade KHK'sı çıkarmak için hazırlık yapıyor.


2 Eylül tarihli ilk ihraç KHK'larının ardından 29 Ekim'de yeni KHK'lar ile ihraçlara devam edildi. 675 sayılı KHK'larda az sayıda da olsa göreve iadeler bulunuyor. Yeni bir KHK ile göreve iadeler olacak. İşte yeni KHK ile ilgili merak edilen ayrıntılar...

FETÖ darbe girişimi sonrasında yayımlanan KHK'larla, FETÖ'yle irtibatı olan 80 bine yakın kamu personeli ihraç edildi.

Hükümet yetkilileri, ihraçlara yapılan itirazların incelendiğini ve ihracında yanlışlık yapıldığına karar verilenlerin iade KHK'sıyla görevlerine geri döndürüleceğini belirtmişti.

Ancak şuana kadar sadece 74 kamu personeli KHK'yla görevine iade edilmiştir. 675 sayılı KHK ile, 29 Ekim'de iade edilenleri görmek için tıklayınız.

İlk iade KHK'sında yer alan sayı, daha önce Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli'nin belirttiği yüzde 1 hata payındaki sayının (800) çok gerisindedir.

Diğer taraftan, memurlar.net olarak edindiğimiz bilgilere göre, bir iade KHK'sı hazırlığı yapılmakta olup, kararnamenin kısa bir süre içinde yayınlanması beklenmektedir.

MEMURLAR.NET

Yorum Gönder

 
Top