0
-- --
İstanbul'da Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hemşire E.G.'nin yoğun bakımdaki bir hastanın fotoğrafını çekip sosyal medyada paylaşması kamuoyunda infiale sebep oldu.

Hastaneden yapılan açıklamada görev değişikliği yapıldığının söylenmesinin üzerine vatandaşlar da "neden görevden alınmadı" diye sordu.

Hürriyet'in haberine göre, olayın ardından ulaşılan İstanbul Fatih Bölgesi Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği E.G. ile ilgili incelemenin başlatıldığını bildirdi.

Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Savaş Öztürk'te, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, yoğun bakım servisinde tedavi gören hastanın fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaşan hemşire hemşire Eren G. hakkında adli ve idari soruşturma başlatıldığını, Eren G'nin yaklaşık iki yıldır hastanede çalıştığı ve başlatılan soruşturma nedeniyle görev yerinin değiştirildiğini. söyledi.

Olayı duyan vatandaşlar da böyle bir çirkinliğe müsaade edilmesinin çok yanlış olduğunu, çirkinliğe sebep veren hemşirenin hastane bünyesinde çalışmasının doğru olmadığını, başka bir yerde görev yaptırılacağına hemen iş akdinin fesh edilip görevden alınmış, hastane dışına çıkartılmış olmasının gerektiğinin daha doğru olacağını söylediler. Vatandaşlar ayrıca Haseki Hastanesinde olsun diğer hastanelerde olsun yoğun bakım üniteleriyle, ağır hastaların bulunduğu servislere hiç kimsenin telefonla girmesinin doğru olmadığının kanıtlanmış olduğunu belirttiler.

Yorum Gönder

 
Top