videoerk

SAĞLIK Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü arasında 'Acil Sağlık Hizmetleri Personelinin Adli Vakalarda Maddi Delillere Yaklaşımı Eğitim ve İşbirliği Protokolü' imzalandı.


Protokolün amacının ise sahada yaşanan ve yaşanacak adli vakalarda acil sağlık hizmetleri personelinin, tıbbi müdahalenin yanı sıra hukuki boyutta da doğru yaklaşımı sağlayıp, farkındalık oluşturmak olduğu belirtildi. Protokol kapsamında Baştabipliğe bağlı 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonlarında çalışan personele Emniyet Müdürlüğü eğitmenlerince 'Adli Vakalarda Maddi Delillere Yaklaşım Eğitimi' düzenlendi. Türkiye'de ilk defa 29 Nisan 2015 tarihinde pilot uygulama olarak İl Sağlık Müdürlüğü ve Emniyet Müdürlüğü'nce Kırıkkale'de düzenlenmeye başlanan eğitimlere toplamda 348 personelin katıldığı belirtildi.

İl Sağlık Müdürlüğü ve Emniyet Müdürlüğü'nün katkıları ile verilen bu eğitimlerle birlikte vatandaşlara daha kaliteli sağlık hizmeti sunmak için Kırıkkale 112 Acil Yardım İstasyonlarında çalışan personele yönelik eğitimin sonuncusu düzenlendi. Bu kapsamda Kırıkkale'de görev yapan tüm personelin 'Adli Vakalarda Maddi Delillere Yaklaşım Eğitimi' alması sağlandı.

http://www.hurriyet.com.tr/adli

Yorumunuzu yazın

Daha yeni Daha eski