0
-- --
İstanbul’da, acil servisinin en yoğun olduğu hastanelerin başında gelen Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesinde, hastane yönetiminin acil servislerdeki yoğunluğu azaltmak gerekçesiyle doktorlara gönderdiği yazıda, polikliniklerdeki doktorların mesaiden sonra acil servislerde görev alması istendi.


Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi yönetiminin 31 Mayıs 2016 tarihinde doktorlara gönderdiği yazıda “Acil servisteki mevcut yoğunluğu azaltmak amacıyla, Genel Cerrahi, Dahiliye, Çocuk Hastalıkları, Üroloji, KBB, Göz Hastalıkları ve Ortopedi kliniklerinde mesai kaydırma ve vardiya hizmeti planlanmaktadır” dendi.

Doktorlardan 15 gün içerisinde mesai kaydırma ve vardiya hizmeti için planlarını yönetime bildirmeleri istendi. Hastane yönetiminin bu planı hayata geçti. Doktorlar poliklinik mesailerini bitirdikten sonra yaklaşık 5 saat de acil servislerde görev yapıyor.

Okmeydanı EAH yönetimi, neredeyse patlama noktasına gelen acil servislere sağlık çalışanlarının iş yükünü arttırarak, görev yerini değiştirerek çözüm bulmaya çalışıyor.

Aile hekiminin tedavi edemediği, tahlil yapamadığı ya da polikliniklerde en az 10 gün sonraya randevu verilmiş hasta da devayı acil servislerde arıyor. Ya da acilde tetkiklerinin çok daha hızlı yapıldığını düşünen hastalar da acilin yolunu tutuyor.

evrensel.net/haber

Yorum Gönder

 
Top