0
-- --
Ankara merkezli bir göz hastanesinin, Konya’nın ilçe ve köylerinden servislerle topladığı hastalara yanlış ve gereksiz tedaviler uyguladığı gerekçesiyle İl Sağlık Müdürlüğü’ne şikayet yağıyor. Aralarında göz sağlığını bile kaybettiklerini söyleyenlerin bile olduğu şikayet dilekçelerde mağdurların ortak temennisi yeni kurbanlar olmasın.

HEM PARALARINI HEM SAĞLIKLARINI KAYBETTİLER

Ankara merkezli bir göz hastanesi, Konya’nın ilçelerinden servislerle topladığı hastalara yanlış ve gereksiz tedaviler uygulayarak çoğunu mağdur etti. Hem paralarını hem sağlıklarını kaybeden hastalar hastaneyi için şikayet yağmuruna tuttu. Şimdi hakkını arayan vatandaşların en büyük isteği yeni mağdurlar doğmasın.

Geçtiğimiz aylarda Ankara’dan gelerek, Konya’nın İlçelerinden hasta toplayan bir Göz Hastalıkları Merkezi bir sağlık skandalına imza attı. Yanlış tanı ve tedavilerin uygulandığı hastalar mağdur olurken, tedaviyi gerçekleştiren merkezden şikayetçi oldular. Mağdur olan hastalar, servisten iner inmez neye uğradığını anlamadan kimliklerinin toplandığını, üstün körü bir tedavinin ardından, neyi imzaladıklarını bilmeden birçok yere imza attırıldıklarını söylediler. Uygulanan tedaviler sonunda gözleri ile ilgili problemlerinin daha da arttığını belirten hastalar, Konya İl Sağlık Müdürlüğü’ne dilekçe yazarak şikayetçi oldular. Başka bir hasta da eşi ile birlikte göz tansiyonu ve katarakt ameliyatı olduklarını, ancak gözlerindeki şikayetin daha da artması nedeniyle Göz Hastalıkları Merkez ine başvurmalarına rağmen muhatap bulamadıklarını söylediler. İnsanlara gereksiz ve yanlış tedavi uygulayarak mağdur eden Göz Hastalıkları Merkezine onlarca şikayet geldi.HEM PARALARINDAN HEM SAĞLIKLARINDAN OLDULAR

Şikayet dilekçelerinde rahatsızlıklarının geçmek bir yana dursun daha da arttığını ve sağlıklarıyla oynandığını söyleyen hastalar, hem paralarından hem de sağlıklarından olduklarını söylediler. Gözündeki rahatsızlığı artan başka bir hasta Konya’da başka bir hastaneye muayene olmaya gittiğinde, ameliyat olduğu gözündeki göz numarasının düştüğünü ve tekrar ameliyat olması gerektiğini duyunca şoka uğradığını söyledi. Diğer gözünde ise Ankara’daki hastanede ameliyat olmasının gerektiğinin söylendiğini ancak, Konya’da tedavi olduğu hastanede ise yapılan tetkiklerde ameliyata gerek olmadığı söylendi. Tamamen para kazanma amacıyla, hastaların sağlıkları hiçe sayılarak uygulanan yanlış tedaviler sonucunda mağdur olalar bu konuda hatalı olanların cezalandırılmasını ve mağduriyetlerinin giderilmesini istiyor.


İSMAİL KOÇ / YENİ HABER GAZETESİ

Yorum Gönder

 
Top