0
-- --
Lazer operasyonu için tedaviye giden hastaya bilgi bile vermeden katarakt ameliyatı yapan Dünya Göz Hastanesi, Bursa’da sağlık skandalına imza attı.

Lazer operasyonu ile gözlüklerinden kurtulmak için Dünya Göz Bursa Hastanesi’ne başvuran Av. Sevilay Demirsu Şarlı için kâbus dolu günler kendisine bilgi verilmeden yapılan katarakt ameliyatıyla başladı. Şarlı, geçirdiği operasyonu, ağrıları artınca aradığı hasta hakları biriminden öğrendi.

BAŞKA CAN YANMASIN…

Kapısını çaldığı aynı hastanenin başka bir doktorundan aldığı “Bu operasyona gerek yokmuş. Kör kalabilirsiniz” uyarısıyla bir şok daha yaşayan Şarlı, soluğu mahkemede aldı. Yargı aşamasını beklemeye başlayan Şarlı, “Benim gibi başkalarının da canının yanmasını istemiyorum” dedi.

ŞOK ÜSTÜNE ŞOK YAŞADI

Göz hastalığı nedeniyle Dünya Göz Hastanesi’ne başvuran Sevilay Demirsu Şarlı, geçirdiği operasyon neticesinde gözleri daha da kötü olunca hastaneyi şikâyet etti. Şarlı, lens operasyonu olarak kendisine anlatılan ameliyatın katarakt ameliyatı olduğunu öğrenince ise soluğu mahkemede aldı. Yaşadıklarını anlatan Şarlı, “Bana tarif edilen operasyona göre gözlüklerimin numarası ölçülecek ve buna uygun lens yapılacak; o lensler gözüme takılacaktı. Kendi göz merceğim alınmadan görme merkezinin önüne lens takılacağı ve çok rahat göreceğim söylendi. Ancak sonrasında geçirdiğim operasyonun benim sandığım gibi olmadığını öğrendim” dedi.

BAŞKALARININ CANI YANMASIN

Sarlı , “İki göze aralıklarla ameliyat yaptılar. Gözümde çakmalar oldu. Sağlıklı göremedim. Bunun üzerine hasta haklarına müracaat ettim. Bana o birimden geri dönen hanım ‘Geçmiş olsun hastanemizde katarakt ameliyatı olmuşsunuz’ dedi. Ben o an büyük bir şaşkınlık yaşadım. Aynı hastaneden başka bir doktorla görüşerek lenslerimin çıkarılmasını istedim. Doktor, lensleri çıkaramayacağını çünkü kendi merceklerimin alındığını söyleyince ikinci şoku yaşadım” dedi. Yasal yollardan hakkını aradığını dile getiren Şarlı,“Şimdi gözlükle de gözlüksüz de göremiyorum. Benim gibi başkalarının da canının yanmasını istemiyorum” diye konuştu.(Fatmagül EREL'in ÖZEL HABERİ)

http://www.bursahakimiyet.com.tr/bursa/dunya-goz-hastanesinden-bursada-akil-almaz-skandal-124873.html

Yorum Gönder

 
Top