Vefa yeniden geliyor ( Nostaljik Haber)


Dört büyüklere kök söktüren Vefa eski günlerine dönmek için gün sayıyor

Türk futbolunun köklü çınarı Vefa Kulübü'nün Başkanı Murat İmert, yeşil - beyazlı takımı 3. Lige taşımak için el ele verdiklerini söyledi, "Adnan Dinçer hocamızın yönetiminde hedefe ulaşacağımıza yürekten inanıyorum" dedi

Türkiye Birinci Futbol Ligi'nde en fazla mücadele eden takımlardan birisi olan, özellikle 1960 yıllarda üç büyük kulübe kök söktüren Vefa bugünlerde yeniden profesyonel lige dönmenin mücadelesini veriyor. 1908 yılında idealist bir grup tarafından temelleri atılan yeşil - beyazlı kulübün 3 yıldır başkanlığını yapan Murat İmert, Vefa'ya gönül verenlere Milliyet Taktik aracılığıyla iddialı mesajlar gönderdi.

'Hazırlık maçlarını kazandık'

Kapalıçarşı'da ihracat - ithalat işi yapan Başkan İmert, Vefa'nın 3. Lige çıkması için yönetim kurulu olarak tek yürek olduklarını söyledi. İstanbul grubundan çıkarak Türkiye Şampiyonası'nda mücadele etmeye hak kazandıklarını vurgulayan İmert, "Grup kuraları bu ay sonunda çekilecek. Bir süre önce Teknik Direktör Adnan Dinçer'i göreve getirdik. Takımımızın durumu çok iyi. Adnan hoca geldikten sonra oynadığımız üç hazırlık maçını da kazandık. Haliç Üniversitesi, Küçükköyspor ve Bakırköy'ü mağlup ederek iyi bir takım olduğumuzu herkese gösterdik. Öztiryakiler ve Saruhanlar gibi kulübümüze sponsorluk desteği veren firmalar var. Ayrıca Cafe Crown ile de görüşüyoruz. Maddi anlamda Vefa'nın bir sıkıntısı yok. Hedeflerimize ulaşabilmek için iyi bir kadro kurduk. Bazı aksaklıklar da oldu, fakat bunların üstesinden geldik" diye konuştu.
Dört takviye yapıldı

Başkan Murat İmert, ara transfer döneminde daha önce profesyonel kulüplerde top koşturan dört futbolcuyu yeşil - beyazlı renklere bağladıklarını açıkladı. Mecidiyeköy'den Derya, Gaziosmanpaşa'dan Ümit, Akseki Aroma Serdar ve Fatih'i kadroya dahil ettiklerini dile getiren Başkan İmert, "Bu futbolcuların gelmesiyle birlikte kadromuz daha da güçlendi. Ayrıca Yıldırım Bosna'dan Sadullah yeniden aramıza katıldı. Çorluspor'dan Cenk de geri döndü. Artık daha güçlü ve iddialıyız. İnşallah 3. Lig hedefimize bu sezon ulaşacağız. Bunun gerçekleşmemesi için bir neden göremiyorum. Tek endişemiz saha dışı oyunlar. Çünkü Türkiye Şampiyonası'nda müessese ve ilçe takımlarıyla mücadele edeceğiz. Daha önce yaşanan tecrübeler bizi bu konuda az da olsa endişelendiriyor. Fakat takımımıza çok güveniyoruz" diye konuştu.

'Bütçemiz 500 milyar'

Yeşil - beyazlı takımda futbol şube sorumluluğu görevini Yılmaz Peker'in yürüttüğünü belirten Başkan Murat İmert, Özer Sarı gibi Vefa'ya gönülden bağlı idarecilerle birlikte uyumlu bir şekilde çalıştıklarını vurguladı. İşlerini bile ikinci plana bırakarak günde 14-15 saat Vefa için çalıştığını kaydeden İmert, bu sezon 3. Lige çıkmaları halinde hedefi daha da büyüteceklerini kaydetti. Başkan İmert, "Yaklaşık 500 milyar liralık bütçe ile kulübü yönetiyoruz. Bu bütçe bugün birçok profesyonel kulüpte bile yok. 3. Lige çıkarsak bir sezon sonra yüzde 90 ihtimalle 2. Lige de yükseliriz. Buna yürekten inanıyorum" ifadesini kullandı.Vefa Kulübü Başkanı, Türkiye'nin en tecrübeli teknik direktörleri arasında yer alan Adnan Dinçer'in yeşil - beyazlı takımın 3. Lige yükselme inancının tam olduğunu sözlerine ekledi.

Milliyet / 24.03.2006
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder